Lampa do garażu

Lampa do garażu

Aktywne filtry

Garaż jest pomieszczeniem, gdzie dosyć często spędza się dużo czasu. Potrzebne jest zatem bardzo dobre światło.

Wybierając lampę do tego pomieszczenia należy zwrócić uwagę na wiele czynników- wysokość pomieszczenia, powierzchnię, wilgotność oraz przeznaczenie.

Jeśli garaż jest częścią domu i służy tylko i wyłącznie do parkowania pojazdu należy dobrać lampy montowane na suficie aby dobrze z góry oświetlały powierzchnię pomieszczenia. Jest to przeważnie pomieszczenienie dosyć suche i panują w nim domowe warunki. Nie ma więc potrzeby montażu lamp o wysokim stopniu hermetyczności i jakimś szczególnym zabezpieczeniu. Stosujemy tam oprawy o IP20. Mogą to być lampy liniowe led, plafony lub listwy z reflektorami, którymi można nakierować światło w dowolne miejsce. Jeśli chcielibyśmy, aby lampy zaświeciły się w momencie wjazdu do garażu to dobrym pomysłem będzie montaż lampy z czujnikiem ruchu.

Jeśli garaż jest dosyć wysoki można zamontować lampy zwieszane, aby światło było dobrze wykorzystane.

Często jednak garaż jest miejscem dla majsterkowiczów i w tym przypadku należy pomyśleć o lampach ściennych, króre dobrze doświetlą miejsce pracy. W tym przypadku dobrym pomysłem będzie montaż reflektorów z możliwością nakierowania światła, lamp z wysięgnikiem oraz opraw liniowych.

Należy zwrócić uwagę na to aby lampy były z modułem led lub na wymienną żarówkę  led. Pozwoli nam to zaoszczędzić energię elektryczną.

Jeśli garaż jest osobnym pomieszczeniem i temperatura powietrza bywa poniżej zera oraz wilgotność jest dosyć wysoka to należy zwrócić uwagę na oprawy hermetyczne. W zabudowanym pomieszczeniu można zastosować oprawy o stopniu IP44 lub wyższym. Również w takim garażu można wykorzystać lampy liniowe oraz plafony. Te oprawy również występują z modułami led lub na wymienną żarówkę led. Również w tego typu garażu można zamontować czujnik ruchu aby światło zapalało się w momencie wjazdu do środka.

Barwa światła w garażu również zależy od naszych preferencji. Jeśli wykonywane są w nim prace precyzyjne to można pokusić się o barwę światłą białą zimną ok 6000 kelwinów. Najczęściej jednak wybierana jest barwa 4000 kelwinów czyli barwa neutralna zbliżona do światła dziennego.