window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-190110563-1');

Lampa do garażu

Lampa do garażu

Znaleziono 39 produktów.

Pokazano 1-20 z 39 pozycji

Garaż jest pomieszczeniem, gdzie dosyć często spędza się dużo czasu. Potrzebne jest zatem bardzo dobre światło.

Wybierając lampę do tego pomieszczenia należy zwrócić uwagę na wiele czynników- wysokość pomieszczenia, powierzchnię, wilgotność oraz przeznaczenie.

Jeśli garaż jest częścią domu i służy tylko i wyłącznie do parkowania pojazdu należy dobrać lampy montowane na suficie aby dobrze z góry oświetlały powierzchnię pomieszczenia. Jest to przeważnie pomieszczenienie dosyć suche i panują w nim domowe warunki. Nie ma więc potrzeby montażu lamp o wysokim stopniu hermetyczności i jakimś szczególnym zabezpieczeniu. Stosujemy tam oprawy o IP20. Mogą to być lampy liniowe led, plafony lub listwy z reflektorami, którymi można nakierować światło w dowolne miejsce. Jeśli chcielibyśmy, aby lampy zaświeciły się w momencie wjazdu do garażu to dobrym pomysłem będzie montaż lampy z czujnikiem ruchu.

Jeśli garaż jest dosyć wysoki można zamontować lampy zwieszane, aby światło było dobrze wykorzystane.

Często jednak garaż jest miejscem dla majsterkowiczów i w tym przypadku należy pomyśleć o lampach ściennych, króre dobrze doświetlą miejsce pracy. W tym przypadku dobrym pomysłem będzie montaż reflektorów z możliwością nakierowania światła, lamp z wysięgnikiem oraz opraw liniowych.

Należy zwrócić uwagę na to aby lampy były z modułem led lub na wymienną żarówkę  led. Pozwoli nam to zaoszczędzić energię elektryczną.

Jeśli garaż jest osobnym pomieszczeniem i temperatura powietrza bywa poniżej zera oraz wilgotność jest dosyć wysoka to należy zwrócić uwagę na oprawy hermetyczne. W zabudowanym pomieszczeniu można zastosować oprawy o stopniu IP44 lub wyższym. Również w takim garażu można wykorzystać lampy liniowe oraz plafony. Te oprawy również występują z modułami led lub na wymienną żarówkę led. Również w tego typu garażu można zamontować czujnik ruchu aby światło zapalało się w momencie wjazdu do środka.

Barwa światła w garażu również zależy od naszych preferencji. Jeśli wykonywane są w nim prace precyzyjne to można pokusić się o barwę światłą białą zimną ok 6000 kelwinów. Najczęściej jednak wybierana jest barwa 4000 kelwinów czyli barwa neutralna zbliżona do światła dziennego.