window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-190110563-1');

Filtruj według

Marka

Marka

Klasa szczelności

Klasa szczelności

Kolor

Kolor

Materiał

Materiał

Pomieszczenie

Pomieszczenie

Styl

Styl

Lampy zewnętrzne

Lampy zewnętrzne

Dla firmy

Dla firmy

Ilość żarówek

Ilość żarówek

Led

Led

Kategorie

Kategorie

Klasyczny

Klasyczny

Znaleziono 1173 produktów.

Pokazano 1-36 z 1173 pozycji

Aktywne filtry

Oświetlenie w stylu klasycznym to bardzo szerokie określenie. Zawiera ono zarówno lampy bardzo proste w formie jak i dekoracyjne, z fantazyjnymi elementami w swojej formie. Mogą to być lampy kryształowe, szklane , metalowe, witrażowe lub z tworzywa sztucznego.

Jeśli chodzi o lampy kryształowe to mogą one być w formie żyrandola z metalową oprawą i kryształowymi kloszami. Są też oprawy kryształowe składające się z kryształowych sopelków lub łańcuszków. Czasami jest to skromna plafoniera do sufitu, czasami strojny żyrandol lub lampa wisząca , a może to być też kaskada kryształów, która oświetli i udekoruje wysoką klatkę schodową lub hol. Można też zaliczyć do tej grupy żyrandole świecznikowe, które często maja kryształowe ramiona i korpus a czasami kryształ jest dodatkiem do takiej lampy wiszącej. Sporą grupę lamp stylowych i wykonanych z kryształu stanowią kinkiety. Jest to bardzo lubiana forma oświetlenia. Producenci oświetlenia mają w swoich ofertach szeroką gamę takich lamp ściennych. One również mogą być w formie świecznika, koła, kwadratu czy ramienia ze szklanym kloszem. Ale w wykonaniu kryształowym i trzymającym się stylu klasycznego są bardzo wdzięcznym elementem oświetleniowym. Światło wydobywające się przez kryształowe sopelki czy klosze pięknie rozsyła światło na pomieszczenie. Dzięki obecnej technice oświetleniowej i szerokiej gamie żarówek można uzyskać różną barwę tego światła - od zimnej białej po neutralną aż do ciepłej. W grupie lamp klasycznych kryształowych są też lampy podłogowe. Są one nie rzadziej kupowane przez klientów ale ich rola jest znaczna. Lampa podłogowa oprócz oświetlenia jest też ważnym elementem dekoracyjnym wnętrza.Stanowi też znaczące doświetlenie strefy mieszkania lub całego wnętrza.

Następną grupę lamp w stylu klasycznym stanowią oprawy wykonane z metalu, które mają zamontowane szklane klosze. Metalowe elementy tych lamp w stylu klasycznym dosyć często mają różnego rodzaju ornamenty i dodatkowe , metalowe elementy dekoracyjne w formie liści, kwiatów i wyżłobień w metalu. Metal takich lamp jest zwykle w kolorze złotym lub złotym antycznym, fabrycznie postarzanym. Ale nie tylko, bo te lampy często występują w kolorze bieli antycznej, brązowym, czarnym lub antycznym srebrze. Duża jet też różnorodność kliszy do lamp klasycznych. Bardzo chętnie producenci lamp wykorzystują do tego oświetlenia szkło murano, szkło białe mleczne połyskliwe i białe matowe. Zdarzają się też klosze w  różnych kolorach- czerwonym, beżowym, kremowym, niebieskim. Klosze do lamp klasycznych mają najczęściej formę kuli lub otwartego kwiatu czy  dzwonka.  Ramiona żyrandoli w stylu klasycznym najczęściej kierują światło w dół.

Również wśród opraw z kierowanym światłem można znaleźć oprawy należące do stylu klasycznego. Są to oprawy w formie listwy reflektorowej jednak reflektor takiej lampy stylowej ma fantazyjną formę i i zwykle kolor złota antycznego. Przeważnie są to lampy sufitowe, rzadziej lampy ścienne.

Do stylu klasycznego w oświetleniu możemy też zaliczyć lampy witrażowe czyli lampy tiffany. Są to oprawy bardzo dekoracyjne w żywych, wręcz jaskrawych kolorach. Klosze lamp tiffany przeważnie przedstawiają wzór liści lub kwiatów. Występują w formie wiszącego klosza, rzadziej kinkietu, ale często są w tym stylu lampy podłogowe lub lampy stołowe i lampki nocne.

Do stylu klasycznego należy też zaliczyć różnego rodzaju lampy sufitowe z tworzywa sztucznego. Ich klosze są zwykle w białym, mlecznym kolorze , są też bardzo lekkie , a ich kolejnym atutem jest łagodne, nie rażące światło. Ukryte pod kloszem żarówki nie rażą swoim wyglądem. Lampy te są też dobrym oświetleniem w niskich pomieszczeniach- kuchniach, łazienkach,  przedpokojach czy sypialniach.

Ogólnie rzecz biorąc różnorodność lamp w stylu klasycznym jest ogromna i w formie i w materiale z którego są wykonane oraz w kolorach.

Styl ten jest lubiany przez nas wszystkich , bo wnosi do pomieszczenia ciepło i elegancję. Łatwo też dobrać to oświetlenie do ogólnego wyposażenia wnętrza. Dużo jest na rynku mebli czy podłóg w odcieniach brązu, beżu czy bieli. I tak naprawdę to końcowe doposażenie, czyli zakup lampy decyduje o ogólnym wyglądzie pomieszczenia. Jeśli wyposażenie wnętrza jest proste, to możemy pozwolić sobie na bardziej dekoracyjną lampę wiszącą czy kinkiet. Jeśli nasze mieszkanie jest już kolorowe, pełne dodatków, to prosta w formie, z białymi kloszami lampa dopełni całości.