Filtruj według

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Ilość żarówek

Ilość żarówek

Lampa do jadalni

Lampa do jadalni

Aktywne filtry

Lampy do jadalni

Jadalnia to kolejne miejsce w domu, które powinno być szczególnie dobrze zaaranżowane. Estetyka i odpowiednio wybrane meble oraz dekor to podstawa. Oczywiście niezwykle istotne jest też oświetlenie jadalni, o czym nie można zapominać. Jeśli blat stołu nie zostanie odpowiednio doświetlony, wtedy pryśnie nastrój przytulności i dobrego smaku.

Lampy do jadalni powinny być dobrze ulokowane, czyli tak, aby świeciły za mocno, ani za słabo. Jeśli będą to reflektory bądź oprawy natynkowe muszą być skierowane w konkretne miejsce. Szczególnie w dużych wnętrzach lampy do jadalni znajdują się w kilku strefach. Na pewno trzeba oświetlić centralnie wnętrze oraz skierować snop światła na stół. Liczą się też reflektory i spoty, które wyodrębnią z tła rodzinne pamiątki czy półkę z dekorem.

Klasyka w nowym wydaniu – subtelne i innowacyjne lampy do jadalni

To, co klasyczne nie musi kojarzyć się z brakiem wyrazu i nowoczesnego podejścia. Obecnie nabywca pragnie czegoś więcej niż lampy, która po prostu świeci i nic poza tym. Lampy do jadalni z akcentami klasycznymi ubrane w wyszukane, ale delikatne, wzornictwo, wyglądają zjawiskowo.

Jeśli w Twojej jadalni znajduje się duży stół, musisz oświetlić go w całości. Zazwyczaj nie wystarcza jedna centralna lampa, która nie poradzi sobie z oświetleniem dużej powierzchni. Możesz wybierać lampy podwieszane na cienkich linkach, reflektory bądź spoty. Plafony sprawdzą się też jako lampy do jadalni, jednak najczęściej umieszcza się nad blatem lampy wiszące.

W naszej ofercie znajduje się mnóstwo lamp tego typu. Wśród nich są modele nawiązujące do stylu industrialnego o bardziej surowym designie. Odkryta żarówka umieszczona na długim wysięgniku np. w kolorze złota, prezentuje się bardzo oryginalnie. Równie ciekawie, ale bardziej klasycznie, prezentują się lampy do jadalni szklane kule. Możesz umieścić je na jednej lub kilku wysokościach, tak, aby efekt był jak najciekawszy.

Jeśli jednak szukasz lamp o bardziej nowoczesnych, wyszukanych kształtach, mamy też kilka ciekawych propozycji. Jedną z nich są lampy z tkaninowym kloszem. Oprócz tego wyróżniają się kryształkowymi sznurami, które efektownie mienia się po rozpaleniu lampki. Drugi pomysł na oświetlenie jadalni to lampy wiszące z klosikami o nietuzinkowych klosikach. Ich bryła jest nieregularna, a przez to wyjątkowo dekoracyjna.

Plafony – ciekawy sposób na oświetlenie jadalni

Oświetlenie jadalni za pomocą plafonów to również modne i często stosowane rozwiązanie. Tego typu lampki w naszej ofercie występują w wielu ciekawych wzorach i modnej kolorystyce. Kwadratowe, prostokątne, owalne czy lekko rozkloszowane – każdy z nich kryje w sobie subtelne piękno. Małą jadalnię oświetlisz za pomocą jednego czy dwu kinkietów, natomiast dużych wnętrzach musisz założyć ich więcej.

Plafony mogą mieć klosze wykonane na bazie szkła i tkaniny. Otulone białym lub czarnym kolorem kryją w sobie subtelne piękno, czyli prostotę i oryginalność. Jeśli cenisz sobie bardziej wyszukane zestawienia kolorystyczne, wybierz czarno-złote lampy. Wpiszą się w każde nowoczesne wnętrza, a wyjątkowo dobrze zaaklimatyzują się w jadalniach industrialnych.

Lampy do jadalni mogą mieć różny charakter. W naszej ofercie znajdziesz oryginalne pomysły na oświetlenie i udekorowanie wnętrza. Do głównego oświetlenia dobierz pozostałe lampy do jadalni z naszej oferty, np. kinkiety i spoty. Wystarczy dobrze je rozmieścić i dopasować do aranżacji, aby efekty były mocno zadowalające.