Filtruj według

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Ilość żarówek

Ilość żarówek

Systemy szynowe

Systemy szynowe

Aktywne filtry

Lampy szynowe

Oświetlenie szynowe montowano jeszcze do niedawna jedynie w halach, magazynach czy salach konferencyjnych. Obecnie zyskuje coraz większą popularność i dzięki temu można je spotkać w wielu salonach, kuchniach czy innych pomieszczeniach. Lampy szynowe są bardzo praktyczne z kilku względów. Generalnie dzieli się je na jednofazowe, które dają mniej możliwości aranżacyjnych i trójfazowe. Te drugie można łączyć ze sobą pod różnym kątem za pomocą łączników. Dzięki temu zyskuje się fantazyjne kształty i precyzyjnie doświetlą konkretne miejsca.

Lampa szynowa może być przytwierdzona do sufitu lub ściany. Dzięki praktycznej szynie możesz ustawić źródło światła dokładnie tak, jak chcesz. Masz możliwość zmieniania świetlnej aranżacji nawet codziennie. Lampy szynowe zmieniają nie tylko swoje położenie na szynie, ale też kierunek rzucania snopu światła. Ruchoma głowica zapewni sprytne manewrowanie nią w różnych kierunkach. Jeśli Twoja lampa szynowa działa w systemie trójfazowym, wtedy możesz włączać lub wyłączać poszczególne źródła światła.

Wybierając oświetlenie szynowe, pamiętaj też o tym, że nie tylko klosze, ale też szyny występują w wielu ciekawych wzorach. Mają też różne długości, szerokości i kolory. Jeśli lampa szynowa wkomponuje się stylistycznie i pod względem kolorystyki w tło wnętrza, zyskasz niesamowite efekty, także świetlne.

Jak aranżować wnętrza oświetleniem szynowym?

Oświetlenie szynowe wprowadza osobliwy i nastrojowy klimat do każdego wnętrza. Dzięki możliwości ustawiania lampek pod różnym kątem i tworzenia ciekawej gry świateł wnętrze wygląda bardzo efektownie. Jeśli potrzeba, możesz stworzyć bardziej nastrojowy klimat niezbędny do odpoczynku czy rozmowy z bliskimi. Natomiast, gdy będziesz potrzebować mocniejszego światła, które nastroi Cię optymistycznie, ustawisz lampy szynowe w inny sposób.

Oświetlenie szynowe z tego samego powodu co w salonie, sprawdzi się w sypialni. Wiele osób ma strefę relaksu właśnie w sypialni, dlatego lampa szynowa pomoże otrzymać pożądany efekt świetlny. Natomiast w kuchni tego typu lampki sprawdzą się jako oświetlenie zadaniowe. Wiadomo, że kuchnia jest miejscem, w którym spędza się wiele czasu na przygotowywaniu posiłków. Lampy szynowe pomogą Ci idealnie sterować snopem światła, dzięki czemu Twoja praca będzie przebiegała lepiej i przyjemniej. Lampa szynowa może więc doświetlać blat roboczy, jak i szafki kuchenne czy stolik.

Lampy szynowe w naszej ofercie – różnorodność kształtów i kolorów

W ofercie sklepu znajdziesz lampy szynowe utrzymane w stylistyce klasycznej, jak i nowoczesnej. Najwięcej jest białych i czarnych modeli, które wpiszą się niemal w każde wnętrze. Prosta, nienachalna forma i kolorystyka mogą ciekawie akcentować się w aranżacjach, w których jest więcej barw i dekoru. Natomiast w minimalistycznych wnętrzach oświetlenie szynowe w takiej tonacji i o takim designie, świetnie wpisze się w ogólne tło.

Lampa szynowa może mieć większą lub mniejszą średnicę oczka świetlnego. Te większe, jak wiadomo mają szerszy zakres świecenia, natomiast mniejsze doświetlą strefę bardziej punktowo. Nie jest to jednak przeszkodą, bo jeśli zamontujesz nie jedną, a trzy czy cztery lampy szynowe blisko siebie, efekt będzie zdecydowanie inny.

Lampy szynowe tworzą ciekawe zestawienia aranżacyjne z kinkietami starego i nowego typu. Możesz bawić się stylistyką i kolorem, szukając najlepszych dla siebie rozwiązań.